دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی

فوق تخصص جراحی پلاستیک


شماره تماس مطب

پرسش های رایج در مورد جراحی بینی - 6

* آیا تبلیغاتی که در مورد کوچک کردن بینی با « دستگاه کوچک کننده بینی » یا « کرم کوچک کننده بینی » وجود دارد صحت دارد ؟
خیر . متاسفانه تبلیغاتی که در برخی مجلات و نیز ماهواره در موردکوچک نمودن بینی با روشهای غیر جراحی ( انواع کرم ،دستگاه کوچک کننده ، گرم کننده و .. ) دیده می شود نادرست بوده و پایه علمی ندارد .تا کنون هیچ روش غیر جراحی که جایگزین رینوپلاستی باشد و مورد تائید مجامع علمی و قانونی باشد ارائه نشده است. توصیه می شود در مسائل پزشکی فقط با پزشکان متخصص و متبحر در آن زمینه مشاوره کنید و از اعتماد به تبلیغات رسانه ای غیر مجاز یا ماهواره ای اکیدا پرهیز کنید.

* بطور خلاصه ، نکاتی که هر فرد متقاضی جراحی زیبائی بینی باید بداند :
1- عمل جراحی زیبائی بینی یك عمل انتخابی است و به جز موارد خاص كه لزوم آن توسط شخص و جراح احساس میشود باید از انجام موارد غیرضرور پرهیز كرد.
2- دقت نمائید كه جراح مورد نظر توانائی و تخصص انجام این كار را داشته باشد.
3- برای مشكلات كوچك در بینی تن به اعمال جراحی بزرگ ندهید.
4- اساس تصمیم نهایی شما نظر جراح پلاستیك بینی باشد نه اظهار نظر دوستان ، آشنایان و ...

5- نتیجه نهایی عمل جراحی بینی بستگی مستقیم به شكل و وضعیت تشریحی بینی شما دارد و جراح براساس شرایط موجود در بینی شما انتخاب نامحدود ندارد.
6- عمل جراحی بینی هیچگاه فوری نیست. بنابراین سعی نمائید پزشك در شرایط مناسب شما را عمل نماید.
7- بینی هیچ فرد دیگری نمی تواند الگوی مناسبی برای شما باشد.
8- بهترین مورد انتخاب جراحی بینی ، وقتی است كه یك بینی بزرگ و دارای انحراف شدید در تیغه بینی باشد.

9- اصرار در جراحی بینی در مواردی كه لزوم قطعی وجود ندارد اغلب منجر به نارضایتی میگردد.
10- جراحی بینی و بیهوشی ضمن آن با بعضی از داروهای اعصاب ، قلبی و كبدی تداخل و اثر منفی دارد . حتماً كلیه داروهای مصرفی را به پزشك اطلاع دهید.
11- در ضمن مصاحبه اولیه به تمام توصیه های پزشك معالج گوش فرا دهید چه بسا نكته ای بسیار مهم از دید شما پنهان بماند و نهایتاً منجر به نارضایتی شما گردد.
12- در موارد بسیار نادر ممكن است عوارض ناخواسته ضمن یا بعد از عمل عارض گردد؛ در صورتی كه پزشك شما تبحر كافی را داشته باشد قطعاً از عهده آن بر می آید. در این مورد خویشتن داری و دقت در انجام دستورات پزشك معالج نقش كلیدی در نتیجه نهایی دارد.

13- بهترین مشاور شما پس ازعمل و درتمام شرایط پزشك جراح شما میباشد و سعی نمائید از توصیه های غیر علمی و غیرتخصصی دیگران تبعیت نفرمائید.
14- با توجه به اینكه قرار است انشاءا... بینی شما یك بار عمل شود در انتخاب پزشك ، زمان مناسب، مركز مناسب دقت نمائید و توصیه های قبل و بعد از عمل جراح را سرلوحه كار خود قرار دهید.

حتما به خاطر بسپارید :
با جراحی بینی عیوب زیبائی بینی برطرف می گردد ، اما ساختار کلی بینی ( و مهمتر ازهمه پوست بینی ) تغییر نمی کند. بنابراین نتیجه نهائی عمل وابسته به وضعیت بینی قبل از عمل است .
نتیجه عمل بینی در افراد مختلف با هم متفاوت خواهد بود و قابل مقایسه با هم نیست. هر نوع بینی را نمی توان با عمل زیباتر نمود.
حصول نتیجه نهائی عمل جراحی زیبائی بینی نیاز به گذشت زمان دارد. در دوران اولیه بعد از عمل ، بینی ممکن است متورم ، بزرگ ، غیر متقارن ، سربالا و نا زیبا به نظر برسد که نباید موجب نا امیدی و ناراحتی فرد گردد.
همانگونه که وجود تقارن کامل در اجزاء یک بینی طبیعی زیبا امری بسیار نادر است ، بینی عمل شده نیز از تقارن کامل و صددرصد برخوردار نخواهد بود.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیاسامی تیم فوق تخصصی جراحسفر چهاردهم به مناطق محرفرشتگان زمینی