دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی

فوق تخصص جراحی پلاستیک


شماره تماس مطب

First Trip: "RAMHORMOZ (KHUZESTAN)" Nov 2009
سفر اول - رامهرمز - آذر 88

Cleft Lip/Palate Surgery For Poor People

از چند سال قبل به دلیل مراجعه بیش از حد بیماران شهرستانی جهت جراحی ناهنجاری های فک وصورت به ویژه شکاف لب و کام و ملاحظه مشکلات فراوانی که در مسیر رسیدن به تهران اعم از ، انتظار عمل ، مدت اقامت در تهران ، عدم آشنائی و ..... متحمل میشوند اندیشیده شد که میتوان با صرف وقت چند روزه در آن شهر یا مرکز به درمان این نیازمندان پرداخت.

با توجه به اینکه یکی از مراکز مهم مراجعه بیمار استان خوزستان بوده است تصمیم گرفته شد که دراین استان در شهری که جراح پلاستیک ندارد اقدام به معاینه بیماران نمود .

بر همین اساس پس از تماس اولیه با ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامهرمز به عنوان مرکز اولیه ، موضوع جمع آوری بیماران نیازمند در روز خاص مطرح و پس از موافقت اولیه روز معاینه مشخص شده و کلیه بیماران از طریق مسئولین محل و همچنین آنهایی که تقاضای ویزیت در مطب تهران را داشته اند به محل مرجع معرفی و ثبت نام گردیدند.

طی یک آگهی از 2 ماه قبل بیش از 230 بیمار در زمینه های مختلف جراحی پلاستیک و به طور خاص شکاف لب و ناهنجاری های صورت ثبت نام کردند که طی سه روز اقامت در محل 70 نفر به جمع آنها اضافه شد ( مجموعاً 300 بیمار ).

با نزدیک تر شدن زمان حرکت ، تیم تکمیل و علاوه بر سرپرست گروه ، 4 نفرجراح پلاستیک ، یک نفر پرستار جراحی و یک نفر سمعی بصری همراه تیم شدند. حرکت از تهران صبح روزپنجشنبه 5 آذر 6:30 صبح شروع شد. در ساعت 10:30 صبح ویزیت بیماران در دو وعده صبح و عصر ( 230 بیمار ) انجام و از این بیماران 25 نفر برای عمل جراحی در روز جمعه انتخاب شدند. تعداد 65 نفر به اهواز یا تهران معرفی شدند. بقیه بیماران نیز سایر موارد غیرجراحی بودند که راهنمایی لازم انجام شد. از 25 بیمار عمل شده درروز جمعه 15 نفر شکاف لب و کام و بقیه از سایر موارد مثل سرطان سروصورت ، سوختگی و تروما بوده است.

جراحی در سه اطاق عمل نیمه مجهز با یک متخصص بیهوشی و در سه گروه جراحی از ساعت 9 صبح آغاز و ساعت 10:30 شب به پایان رسید. ویزیت بعد از عمل کلیه بیماران در روز شنبه ( عید قربان- تعطیل) انجام و دستورات بعد از عمل به جراح عمومی حاضر در شهرستان داده شد . در پایان روز ویزیت کلیه بیماران و همراهان و مسئولین بهداشت از نحوه خدمت رسانی رضایت کامل داشتند. گفتنی است تمام بیماران بدون دریافت هزینه عمل شدند.

اعضای تیم :

1- دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی- رئیس بخش جراحی پلاستیک، جمجمه فک وصورت بیمارستان 15 خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،سرپرست گروه

2- دکتر رضا شاهوردیانی- فوق تخصص جراحی پلاستیک، فلوی جمجمه فک وصورت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

3- دکتر علیرضا بابائی- فوق تخصص جراحی پلاستیک ، مدیرگروه جراحی دانشگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران

4- دکتر شهریار حدادی ابیانه-فوق تخصص جراحی پلاستیک ، فلوی جمجمه فک وصورت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

5- دکتر محمدرضا حلاج مفرد- دستیار فوق تخصص جراحی پلاستیک ( سال آخر ) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

6- جواد ندافی- سرپرستار سابق اتاق عمل جراحی پلاستیک

7 علیرضا چیت سازان - مسئول سمعی بصری بیمارستان 15 خرداد

جراح مقیم : دکتر ملکی

طی سه روز اقامت در رامهرمز جناب آقای دکتر عزتی رئیس بهداشت رامهرمز ، جناب آقای دکتر ابراهیمی رئیس بیماستان امام خمینی (ره) رامهرمز و جناب آقای حسین زاده مدیرمرکز و سرپرستار و پرسنل اتاق عمل ، بخشها حمایت کامل کرده و ضمن آماده سازی محل مناسب اقامتی و پذیرایی شرایط مناسبی را برای انجام فعالیت فراهم کردند.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

علیرضا کلانترهرمزی [ 1391-12-28 ]
فدای دکتر خودمون.عمو جون موفق باشی

محمود خلیلی [ 1391-12-13 ]
جناب آقای دکتر کلانتر شما نمونه بارز یک انسان خیر و نمونه هستی . انشاالله خداوند به شما عمر باعزت طولانی بدهد . انسانهایی مثل شما کم پیدا میشود.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیاسامی تیم فوق تخصصی جراحسفر چهاردهم به مناطق محرفرشتگان زمینی